Вітамін D необхідний людині для підтримки психічного здоров’я і правильної роботи імунної системи. Його недолік може привести до зменшення щільності кісток. Нове дослідження показало, що є ще один небезпечний побічний ефект дефіциту цього вітаміну.

Згідно з даними, опублікованими в журналі Science Advances, люди, які не отримують достатньої кількості вітаміну D, можуть мати більш високий ризик опіоїдної залежності.

“Дефіцит може викликати тягу до ендорфінів – хімічних речовин, що підвищують настрій. Опіоїди можуть імітувати цей ефект, полегшуючи біль і викликаючи почуття ейфорії”, – йдеться в дослідженні.

Вчені з Массачусетської лікарні на підставі записів про пацієнтів зробили висновок, що “люди з дефіцитом вітаміну D з більшою ймовірністю будуть вживати опіоїди і зловживати ними”.

Результати дослідження опубліковані на сайті Massgeneral.org. “Усунення дефіциту вітаміну D може бути недорогим і ефективним засобом для профілактики і лікування цього стану”, – сказав автор дослідження Девід Е. Фішер в інтерв’ю Eat This, Not That.

Хоча отримані результати обнадіюють, це не означає, що прийом вітаміну D замінить існуючі методи профілактики і лікування залежності, пише видання. Вчені тільки починають досліджувати дію добавок. Потрібні подальші клінічні випробування, щоб підтвердити гіпотезу.