Приготоване не до кінця або сире м’ясо є основним фактором ризику паразитарних інфекцій, таких як трихінельоз, сальмонела і лістерія. Але вчені виявили ще більш тісний зв’язок між споживанням сирого м’яса і ризиком для здоров’я.

Джеймс Ходж з Американського онкологічного товариства і Анна Когхілл з онкологічного центру у Флориді провели дослідження. У ньому взяли участь понад 750 осіб із США та Норвегії.

В результаті наукової роботи з’ясувалося, що в сирому м’ясі і брудній воді міститься паразит, що заподіює серйозної шкоди здоров’ю.

Йдеться про токсоплазму (T. gondii). Вона може провокувати появу кісти і запалення в головному мозку. Вчені також стверджують, що паразит може передаватися від матері дитині під час вагітності. Його проникнення в організм, в свою чергу, часто призводить до гліомів (пухлин).

Таким чином, зробили висновок експерти, сире м’ясо безпосередньо пов’язане з рідкісною формою раку мозку у людей. Однак вчені відзначили, що мова не йде про абсолютний ризик, так як на поточний момент було проведено занадто мало досліджень, повідомляє Eat This, Not That!