Деменція вважається віковим захворюванням, але її ознаки можуть проявлятися задовго до постановки діагнозу, – іноді за 15 років, констатують німецькі вчені. На порталі Bunte.de вони назвали ці сигнали неврологічного захворювання, що руйнує мозок.

Порушення сну. Деякі сплять вночі спокійно, інші активно рухають кінцівками. Дослідження, проведене в Канаді, показало: люди, які б’ють і штовхаються під час фази швидкого сну, з віком виявляються на 80% більш схильними до розвитку нейродегенеративних розладів, включаючи деменцію, хворобу Альцгеймера.

«Розлад поведінки під час сну є попереджувальною ознакою захворювань мозку, які можуть переконливо проявитися тільки через 15 років», – заявили дослідники.

У свою чергу, дані вчених Бостонського університету свідчать, що більш високому ризику сенильного недоумства схильні люди, які погано сплять ночами.

Погіршення зору. Збереження хорошого зору до похилого віку дозволяє людям краще зберігати і когнітивні функції. У свою чергу, зорово-просторові труднощі, які виникають задовго до постановки діагнозу можуть бути передвісником деменції. У їх числі – складності зі сприйняттям глибини, відстані, впізнаванням членів сім’ї.

“Навіть якщо порушення, подібне до хвороби Альцгеймера, вже почалося, розпізнати його буває важко. Це не в останню чергу пов’язано з тим, що хворі часто добре приховують симптоми. Нерідко на деменцію вказують зміни особистості – типовим для неї є виникнення у людини сильного занепокоєння”, – поділилися експерти.