У спробах зберегти свою шкіру молодою і гладкою можна користуватися кращими засобами, але деякі звички здатні звести всі ці зусилля нанівець. Експерти в сфері косметології та дієтології розповіли про те, які звички можуть стати причиною ушкоджень шкіри і приводити до появи ранніх зморшок.

За словами фахівця, дерматолога Анни Пономарьової, відсутність контролю над лицьовими м’язами є одним з найвагоміших факторів, що впливають на стан зовнішності у жінок. Манера постійно жмуритися, морщити лоб, кусати губи і торкатися обличчя руками може привести до передчасного старіння, – так само, як часта засмага, куріння і недостатнє вживання чистої питної води.

Також експерт зауважила, що раннє старіння часто наздоганяє тих, хто любить поїсти і регулярно перевантажує свій організм, але разом з ними ще й тих, хто постійно обмежує себе в їжі, дотримується якихось строгих систем харчування і дієт. Крім того передчасне старіння – це типовий наслідок ігнорування проблем зі здоров’ям і самолікування.

Регулярне інтенсивне очищення шкіри також сильно псує шкіру і сприяє її в’янення. Використання косметичних засобів змінює природне середовище і рһ шкіри, знижуючи її здатність чинити вплив негативних факторів. Наприклад, на думку косметологів, вранці немає необхідності вмиватися так само ретельно, як увечері, – досить просто сполоснути обличчя водою кімнатної температури. В іншому випадку обличчя буде пересушуватися, а це головна причина появи зморшок.

Рідка зміна постільної білизни, сон лицем в подушку, багато часу, проведеного за екранами ноутбуків і смартфонів, недостатнє вживання жирів, жування жуйки також сприяють формуванню зморшок на обличчі і шиї.

Джерело: МедікФорум