Експерти попереджають про те, що вживання в їжу модного активованого вугілля може закінчитися… вагітністю. Взагалі-то цей компонент повинен позбавляти організм від токсинів і отрут, які шкодять тілу.

Всього пару років тому на активоване вугілля не звертали особливої уваги, а сьогодні це один з найбільш модних засобів, який активно просуваються в інтернеті. Активоване вугілля вважається чудовим інгредієнтом масок для обличчя, засобом для відбілювання зубів і детоксикації організму. Однак експерти не раз попереджали, що занадто активно налягати на активоване вугілля не варто, наводячи вагомі причини. І ось зовсім несподіваний аргумент.

Виявляється, вживання великої кількості активованого вугілля може привести до незапланованої вагітності. Справа в тому, що цей інгредієнт прив’язує себе не тільки до токсинів, але і до різного роду лікарських засобів. Іншими словами, якщо жінка приймає контрацептиви і одночасно п’є активоване вугілля, то ці таблетки просто не спрацюють, оскільки вугілля виведе їх із шлунка ще до їх розчинення. Крім того, активоване вугілля може відправитися в «неправильний напрям» і потрапити в легені.

Медицині відомі численні випадки колапсу легенів і серйозних хвороб цих органів, які виникали в результаті цієї неприємної помилки. Нарешті, активоване вугілля викликає почорніння язика, закупорку кишечника, діарею, чорний стілець і важке зневоднення. Не забувайте про те, що його ефективність проти токсинів спостерігається тільки в перші 40-50 хвилин після вживання цих речовин, оскільки вугілля впливає тільки на вміст шлунка. Якщо токсини вбралися в кров, то пити вугілля просто марно.