Від хліба товстіють – а чорний корисніший за білий, – за словами шведського вченого-дієтолога Марії Сітелль, подібні твердження про цей продукт є міфами.

Сітелль і фахівці Інституту хліба перерахували п’ять поширених міфів про хліб. Їх опублікувало шведське видання Expressen.

Чорний чи білий – що корисніше? Вчені відзначають: хліб може бути чорним просто тому, що в нього додається сироп, а така добавка навряд чи дуже корисна. Тому теорія переваги темного хліба над білим – міф, користь продукту визначається в першу чергу кількістю в ньому цільного зерна.

Від хліба товстіють. Це теж міф, стверджують шведські експерти. Вага людини залежить від того, в яких кількостях споживається їжа, – і скільки вона при цьому рухається. Більш того, шматок цільнозерного хліба, з’їдений за сніданком, обідом, сприяє тривалому насиченню, захищаючи тим самим від шкідливих перекусів, що змушують вагу збільшуватися.

Читайте також:  6 ознак того, що в організмі накопичилося багато токсинів

Через хліб живіт роздувається. Медики не згодні. Вони підкреслюють, що здуття викликають стреси, сидячий способу життя, недостатня кількість споживаної рідини, індивідуальна непереносимість якихось харчових компонентів.

Вуглеводи хліба “погані”. Багато хто боїться вуглеводів, проте вони життєво необхідні для вироблення червоних кров’яних тілець і роботи мозку. За словами вчених, найкраще джерело даних речовин для організму – незбиране зерно. Його вживання (включаючи цільнозерновий хліб) допомагає зменшити коливання цукру в крові, захищає від підвищеного апетиту.

Бутерброд – не справжня їжа. Міф! Він може бути повноцінним прийомом їжі в залежності від того, який сорт хліба вибирається, і з чим робиться бутерброд. Варіант, що включає цільнозерновий продукт, варене яйце, авокадо, індичка і шпинат, може дати довгу ситість, не відрізняючись в цьому плані від сніданку або обіду.

Читайте також:  Як перегляд футболу може впливати на серце?