Британські вчені назвали симптоми раку, на які потрібно звернути увагу якомога раніше.

Учені з Великобританії перерахували симптоми, які більшість людей взагалі не приймають за хворобу, в той час як вони можуть говорити про розвиток раку. У всіх видів онкологічних захворювань є свої симптоми, але є і деякі загальні, які зустрічаються при багатьох видах раку: втрата ваги, зниження апетиту, постійна втома, підвищення температури тіла.

Фахівці рекомендують стежити за станом ротової порожнини. Виразки в роті не є рідкістю і, як правило, не завдають ніяких незручностей. Але якщо виразки не гояться більше трьох тижнів або постійно з’являються на одному і тому ж місці, потрібно обов’язково звернутися до лікаря – це може бути ознака раку.

Хрипота і осиплість голосу, які з’являються періодично або бувають постійними, можуть свідчити про розвиток раку органів дихання, глотки, стравоходу та інших. Також насторожити повинні хрипи і свистячі звуки під час дихання.

Нещодавно вчені з’ясували, що підвищена пітливість ночами може бути пов’язана з деякими видами раку. Йдеться про підвищене потовиділення без причин, тобто, воно не залежить від температури повітря, не викликане якимось захворюванням, гормональними змінами і так далі.