Позбутися від зайвої ваги можна, якщо харчуватися продуктами з негативною калорійністю, це довели вчені з США в дослідах з ящірками. Далі фахівці змоделювали подібний процес по відношенню до людського організму, розвіявши популярний міф.

Біологи з університету штату Алабама провели експеримент. Фахівці поставили перед собою мету визначити, чи дійсно на перетравлення рослинної їжі організм витрачає більше калорій, ніж міститься в них спочатку. Бородатим Агама згодовували селеру, причому щоденна доза становила близько 5% від маси тіла тварин. Фахівці визначали швидкість обміну речовин, проводили аналіз екскрементів і сечі. Науковий експеримент показав, що ящірки витрачають на перетравлення їжі 33% калорій, отриманих разом з селерою. При цьому не менше 43% калорій виводяться назовні, ще 24% залишаються в організмі.

Далі дослідники змоделювали аналогічний процес в організмі людини. Вченими зроблено висновок, що якщо харчуватися виключно продуктами з негативною калорійністю, то на їх перетравлення витрачається 25% енергії. Не менш 19-50% калорій, отриманих з такого роду їжею, утримуються організмом.