Невролог Віталій Акімов: іноді пацієнти ігнорують неврологічні симптоми, що вказують на розвиток інсульту.

Акімов нагадав в інтерв’ю, що за інсульту швидко порушується кровопостачання головного мозку. До цієї події призводять судинні закупорки, що провокуються атеросклеротичними бляшками, тромбами, або розривом судин мозку.

«Чим більше область омертвіння в мозку, тим серйозніші наслідки має інсульт», – зазначив невролог.

Лікар додав, що властиві інсульту симптоми можуть зникати невдовзі після появи, і багато людей, випробувавши їх, ні про що не переймаються. Але якщо такі симптоми означали транзиторну ішемічну атаку, то для людини різко зростає ймовірність того, що незабаром у неї станеться справжній інсульт.

«Іноді пацієнти ігнорують неврологічні симптоми, які можуть вказувати на інсульт: як правило, це асиметрія обличчя, слабкість у руках та ногах на одному боці, порушення функцій мови та погіршення зору», – перерахував фахівець.

Акімов підкреслив, що з появою цих ознак людині необхідно отримати кваліфіковану лікарську допомогу.
Крім того, на високий ризик інсульту вказують різке підвищення артеріального тиску, переднепритомні стани, що раптово виникають, слабкість, потемніння в очах.

Ще одним попереджувальним симптомом, який часто не звертають уваги, є порушене дихання, апное – «у цей час дихальні шляхи перекриваються і мозок недоотримує кисень».

За словами невролога, інсульту можуть схильні люди, які хропуть, а також мають підвищену масу тіла.