Запах тіла має кожна людина. Це індивідуальна особливість, і природний запах зазвичай не буває яскраво вираженим. Неприємний запах поту після тренування або запах цибулі з рота легко можна прибрати за допомогою гігієнічних процедур. Але як позбутися від неприємного запаху, який викликаний певними негативними змінами в організмі?

Неприємний запах тіла не можна прибрати традиційними методами. Він вказує на наявність захворювання, і дуже часто людина навіть не підозрює про це. Є 5 специфічних запахів, за якими можна розпізнати можливу хворобу, і негайно приступити до її лікування.

Запах тіла #1: фруктовий запах з рота як ознака діабету

Як позбутися від неприємного запаху з рота? Питання актуальне для багатьох. Але що, якщо раптом цей запах, схожий на запах кислих фруктів? Варто насторожитися!

Фруктовий запах – ознака діабетичного кетоацидозу. Назва кетоацидоз говорить про те, що в крові хворого підвищується рівень кетонів, а саме ацетону. Стан характерний, як правило, для діабету 1 типу. Але і хворі на діабет 2 типу також можуть піддаватися небезпеці підвищення ацетону в крові в зв’язку з недостатнім надходженням в кров інсуліну.

Це сприяє різкому підвищенню рівня цукру, що вкрай небезпечно для життя хворого. Присутність підвищеного ацетону в крові говорить про те, що організму не вистачає енергії, і для поповнення її запасів запускається біохімічний процес розщеплення жирних кислот.

Це є причиною неприємного фруктового запаху. Прибрати його з допомогою гігієнічних процедур не вийде. І хвора людина може навіть не знати про аромат до тих пір, поки хто-небудь не повідомить їй про це.

При діабеті неприємний запах супроводжується також і іншими симптомами: головним болем, втомою, погіршенням зору, болями в животі, зниженням апетиту і втратою ваги. І дуже часто людина не пов’язує запах тіла і ці симптоми, а задається питанням, як позбутися від неприємного запаху як від незручності у спілкуванні з людьми.

Найчастіше, при відсутності своєчасної терапії неприємний фруктовий запах відчувається не тільки з диханням. З часом запах ацетону виходить від сечі, а потім – і від поту. Як тільки хворий на діабет входить в кімнату, від нього на відстані відчувається специфічний аромат. Тому будь-який лікар відразу визначить, що такий запах тіла є небезпечним сигналом діабету.

Читайте також:  Інсульт: інгредієнт сніданку, який може запобігти закупорці судин

У випадку, якщо ви виявили, що у вас з рота виходить специфічний фруктовий запах, а також спостерігаються характерні для діабету симптоми, негайно зверніться до лікаря. Своєчасне лікування дасть більше шансів на швидке поліпшення стану і одужання, а також допоможе повернути свіже дихання.

Запах тіла #2: неприємний запах з рота як симптом нічного апное

Ще один специфічний запах тіла, який може застати вас зненацька рано вранці, — це несвіже дихання, навіть якщо напередодні ввечері ви почистили зуби. Люди, які страждають таким симптомом, намагаються знайти швидке і просте рішення проблеми, як позбутися від неприємного запаху. Але вони навіть не підозрюють, що несвіже дихання вранці може вказувати на те, що вони страждають від раптової нетривалої зупинки дихання під час сну, або нічним апное.

При зазначеному порушенні під час сну людина перестає дихати. Зупинка дихання може спостерігатися від 10 секунд і більше, і може відбуватися кілька разів за ніч. Буває, що протягом всієї ночі дихання переривається, і вранці людина відчуває себе розбитою, не виспаною, сонною, а також з рота йде неприємний запах.

Люди, у яких спостерігаються такі порушення з диханням, хропуть, а також дихають ротом. Саме дихання ротом викликає сухість у роті і сприяє розмноженню бактерій у ротовій порожнині, головної причини поганого запаху вранці.

Ви запитаєте, як позбутися від неприємного запаху з рота вранці? Спочатку визначте його причину. А щоб виключити нічне апное, переконайтеся, що у вас немає таких симптомів, як втомленість, сонливість у денний час, головні болі, і вночі ви не хропете. В іншому випадку доведеться вдатися до тривалого лікування. Адже проблеми з диханням під час сну можуть позначатися не тільки на самопочутті і працездатності, але і з часом привести до порушень роботи серця і мозку.

Тому, якщо неприємний подих вранці є постійним симптомом, варто звернутися до лікаря. Це однозначно вказує на проблеми зі здоров’ям, і може бути проявом не тільки нічного апное, але й інших захворювань. І своєчасна діагностика дозволить не тільки швидко перемогти хворобу, але може виявитися життєво необхідною.

Читайте також:  Вчені пояснили, чим корисне зниження кількості солі в раціоні
Запах тіла #3: неприємний запах стоп як симптом грибка

Якщо для вас актуальне питання, як позбутися від неприємного запаху спортивного взуття після чергової пробіжки, зверніть увагу на свої стопи. Причиною може бути грибок, який також проявляється сухістю, лущенням і почервонінням шкіри на пальцях ніг і між ними.

Неприємний аромат стоп викликають бактерії, які роз’їдають шкіру. Якщо не вживати заходів з лікування грибка стопи, то захворювання ускладнюється. Грибок пошкоджує тканини, що сприяє більш глибокому проникненню бактерій в шкіру.

Якщо у вас схожа симптоматика, не варто ігнорувати. На сьогоднішній день пропонується широкий вибір засобів по лікуванню захворювання, прибирають неприємний запах. Але якщо після тимчасового використання обраного засобу ефект не настає, зверніться до лікаря.

Також подбайте про заходи профілактики захворювання. Якщо ви ходите в спортзал, то легко можете підхопити грибок стопи в роздягальні або в душовій кабіні. Тому не забувайте про тапочки, а також користуйтеся спеціальним тальком для догляду за стопами.

Запах тіла #4: неприємний запах сечі як ознака інфекції сечовивідних шляхів

Якщо для вас актуальне питання, як позбутися від неприємного запаху сечі, то варто враховувати і таке. Інфекція сечовивідних шляхів, як правило, викликає сильний специфічний запах сечі. Бактерії проникають через уретру в сечовий міхур, і там розмножуються. Слід зауважити, що жінки більш схильні до захворювання, ніж чоловіки, оскільки їх уретра коротша.

Це дозволяє бактеріям швидко проникнути в сечовий міхур. У зв’язку з цим, чоловіки часто ігнорують такий симптом, і дуже часто вдаються до медичної допомоги, коли хвороба вже помітно прогресує. Бактерії в сечовивідних шляхах дуже часто викликають запалення сечового міхура.

Не виключено, що при відсутності своєчасної терапії небезпечна інфекція може проникнути далі, в нирки і викликати їх запалення, або пієлонефрит. Це досить поширене захворювання, особливо серед жінок, причиною якого є бактерії, що потрапили в сечовий міхур через сечівник. Спочатку захворювання проявляється в гострій формі, а при відсутності своєчасного медикаментозного лікування швидко переходить в хронічну форму.

Читайте також:  Дефіцит вітамінів: погане харчування знижує надходження кисню в організм - симптоми

Також потрібно враховувати, що сильний специфічний запах сеча може мати і при інших, більш серйозних захворюваннях. Деякі з них вимагають негайного хірургічного втручання.

Тому якщо вас турбує неприємний запах сечі, то це сигнал порушень в організмі. Негайно зверніться до лікаря і пройдіть необхідні дослідження.

Запах тіла #5: неприємний запах калу як симптом непереносимості лактози

Молочні продукти містять лактозу, яка перетравлюється в тонкому кишечнику, і в такому вигляді проникає в кров через стінки кишечника. Але у деяких людей цей процес порушений, і неперетравлена лактоза потрапляє безпосередньо в товстий кишечник. Це викликає підвищене газоутворення, нудоту, діарею, блювоту, а кал має сильний неприємний запах.

Такі симптоми вказують на непереносимість лактози. Практично 65% населення Землі мають зазначені проблеми з травленням при вживанні молочних продуктів. Але у деяких навіть невеликі порції молока можуть спровокувати непереносимість, а в інших при вживанні значних порцій симптоми проявляються слабо.

Тому, якщо після молока у вас відзначається специфічний неприємний запах газів і калу, не варто залишати це без уваги. Такі симптоми характерні і для інших захворювань. Все ж краще звернутися до фахівця! Крім того, лікар допоможе визначити, чи варто повністю виключати з раціону продукти, що містять лактозу, або певна кількість в день все ж допускається.

Це допоможе вирішити проблему, як позбутися від неприємного запаху газів і калу. Вчасно діагностувавши непереносимість лактози, ви істотно полегшите собі життя, і позбудетеся від небажаних симптомів.

У кожної людини є властивий тільки їй запах тіла. Природний запах не викликає неприємних відчуттів у оточуючих і практично не відчувається. А з допомогою гігієни прибрати неприємний запах не становить проблем. Але іноді специфічні запахи, які виходять від людини, говорять про проблеми зі здоров’ям. І єдиною відповіддю на питання, як позбутися від неприємного запаху тіла, є негайне звернення до лікаря і своєчасне лікування. Тому ні в якому разі не ігноруйте будь-який з п’яти перерахованих специфічних запахів тіла. Бережіть себе і будьте здорові!

Джерело: HeadInsider