Найнебезпечнішою для масажу областю тіла є спина, попередила в інтерв’ю масажистка Марія Попова.

Попова розповіла, що професійний масажист (якщо не остеопат) не чіпає хребет. Він масажує вздовж хребта, опрацьовуючи м’язові затискачі.

Якщо людині виконується доморослий масаж, то максимум, що можна робити – це легкі погладжування, чухання чи постукування. Водночас навіть ці дії не повинні виконуватись, якщо, наприклад, болить спина.

Марія Попова зазначила, що багато людей, відчувши «простріл» чи болісний дискомфорт у спині, просять когось із близьких розім’яти чи помасувати її. У цьому випадку масаж, що непрофесійно виконується, особливо небезпечний для хребта.

Фахівець підкреслила: за наявності болю в спині не можна її розминати, ходити нею, сильно тиснути, а також тягнути людину за руки.

«Дуже небезпечно робити масаж людині, яка має болі в якійсь області спини. Це може призвести до защемлення нерва, а згодом і до оніміння пальців рук або кінцівок загалом. Також може статися зміщення міжхребцевих дисків, що веде до протрузій, міжхребцевих гриж та розвитку остеохондрозу», – уточнила Попова.

Вона додала, що проходити курс масажу у фахівців раз на півроку корисно практично всім. При деяких видах спорту або сидячій роботі, коли м’язи стають забитими, відвідувати масажиста корисно раз на один-два тижні.