Наші руки можуть розповісти про нас значно більше, ніж ми думаємо. І звичайно, ця інформація може бути пов’язана з наявними проблемами зі здоров’ям.

Так що звертайте увагу на наступні сигнали: сьогодні ми поговоримо про 9 недуг, про які можна дізнатися по руках!

1. Біль в області великого і вказівного пальця

Якщо ви відчуваєте дискомфорт або біль в області великого або вказівного пальця руки, а ще з’явилося поколювання або навіть трапляються періоди оніміння, то, можливо, ви страждаєте від тунельного синдрому (синдром зап’ястного каналу).

Коли людина стикається з цією проблемою, у неї запалюється і опухає зап’ястя, в результаті там затискається нерв, що і призводить до появи неприємних, а часом і хворобливих відчуттів.

Тунельний синдром частіше виникає у людей, які виконують однотипну механічну роботу руками. Наприклад, у музикантів або тих, хто часто і довго працює за комп’ютером.

2. Рани, які довго не гояться

Якщо у вас є ранки, які довго не гояться, то це може бути сигналом наявності певних проблем зі здоров’ям. Часті синці, приміром, і рани на руках, які довго загоюються можуть свідчити про розвиток діабету.

Читайте також:  Лікар рекомендує 4 добавки, які корисні для організму взимку

Якщо ж ці симптоми супроводжуються відчуттям голоду і спраги, а ще відчуттям поколювання і періодичним онімінням кінцівок, то необхідно якомога швидше звернутися до лікаря: це ознаки підвищеного рівня цукру в крові.

3. Зміна кольору пальців рук

Якщо ви помітили, що пальці ваших рук змінюють колір, це може відбуватися з різних причин. Якщо ви піддавалися впливу низьких температур, стресу і певних фізичних навантажень (на зап’ястя), то, швидше за все, нічого страшного, це звичайна реакція.

Але якщо ви помітили, що дані зміни супроводжуються сверблячкою, болем, онімінням і поколюванням, краще проконсультуватися з фахівцем.

Це все можуть бути ознаки наявності проблем з хребтом, шкірних захворювань або ж порушення в роботі кровоносних судин.

4. Надмірне потовиділення

Якщо ви помітили, що пальці пітніють більше звичайного, то це може бути симптомом долонно (або пальмарного) гіпергідрозу.

Нормально, коли руки пітніють від надлишку емоцій або спеки, але якщо занадто сильне потовиділення і не залежить від зовнішніх чинників, то, швидше за все, це проблема зі здоров’ям, яку необхідно вирішувати.

Читайте також:  Цей смачний фрукт і чай допоможуть вам швидше заснути та краще виспатися
5. Слабкі нігті

Якщо ви помітили, що нігті стали ламкими, можливо, ви піддавали їх занадто тривалому впливу води, різних чистячих і миючих засобів і не дуже-то доглядали за ними в цілому.

Це можливо, але на даний симптом слід звернути увагу, так як ламкі нігті можуть свідчити про наявність проблем з щитовидною залозою.

Подумайте, чи не відчуваєте ви себе постійно втомленими, чи не болять у вас суглоби… і якщо відповідь позитивна, зверніться до лікаря.

6. Постійно холодні руки

Якщо ви з тих людей, у кого постійно холодні руки, а ще ви почали помічати, що ваша шкіра змінює колір, швидше зверніться до лікаря.

Зазвичай ці симптоми пов’язані з порушенням кровообігу і «збої» в роботі нервової системи.

7. Тремтіння в пальцях

Тремтіння в пальцях може стати вельми неприємним симптомом. Воно може бути пов’язане з перенапруженням або великими фізичними навантаженнями. Якщо так, то достатньо відпочити, і дискомфорт зникне.

Читайте також:  Лікар назвав 10 продуктів, які допоможуть жити довше, включаючи вино та шоколад

Однак якщо тремтіння в пальцях зберігається, і руки трусяться без видимих причин, то, можливо, вся справа в нестачі вітамінів B1, B6, B12 і E.

8. Набряклість

Якщо ви помітили, що ваші руки набрякають, це може бути пов’язано з різними причинами: високою температурою повітря або надмірним споживанням солоної їжі, наприклад. Така набряклість проходить досить швидко.

Однак якщо цей симптом стає частим, слід записатися на прийом до лікаря, адже постійні набряки свідчать про наявність судинних захворювань.

9. Зміна кольору нігтьових пластин

Якщо ви раптом помітили, що колір ваших нігтів змінився, можливо, це пов’язано з низьким рівнем гемоглобіну в крові і анемією. В обох випадках нігтьові пластини набувають блакитнуватий відтінок.

Як правило, цей симптом супроводжується незручністю рук: вони не слухаються, як ніби стають чужими. А ще може з’явитися неприємне відчуття поколювання в пальцях.

Джерело: steptohealth