Дієтолог Вадим Міхно заявив, що при нестачі вітаміну В12 починає страждати нервова система організму.

Медик розповів в інтерв’ю, що В12 (кобаламін) входить кількість вітамінів, нестача яких організм особливо сильно відчуває взимку. За словами Вадима Міхна, дефіцит вітаміну В12 зазвичай є наслідком незбалансованого харчування, коли не вживаються в достатку продукти, що містять його. Джерелом кобаламіну є їжа тваринного походження, включаючи яйця, субпродукт та м’ясо, сир та інші молочні продукти, морепродукти.

Крім того, до нестачі В12 можуть вести паразити, що влаштувалися в кишечнику.

Міхно зазначив, що дефіцит вітаміну впливає на виникнення низки порушень. Кобаламін діє процесами кровотворення, і його низький рівень підвищує ризик розвитку анемії з нестачею еритроцитів. При анемії знижуються захисні сили організму, виникає підвищена втома, стомлюваність, сонливість, погана працездатність.

Крім того, цей вітамін необхідний для активного обміну білків та жирів. При його нестачі організм стає схильним до швидкого набору ваги.

Також, додав лікар, дефіцит вітаміну В12 є небезпечним для стану нервової системи. Якщо його недолік є стійким, тривалим, так чи інакше виявиться порушеною нервова функція організму.

Особливо дефіцит В12 небезпечний тим, що в його випадку може пошкоджуватися мієлінова оболонка нервів – це порушення пов’язане з цілим рядом патологічних станів, що обмежують рухливість людини.

«При дефіциті В12 спостерігаються ураження нервової системи – дратівливість, стомлюваність, параліч з розладом функції тазових органів», – констатував Вадим Міхно.