Розвиток серйозних хронічних патологій, таких як хвороби серця та хвороба Альцгеймера, тісно пов’язаний із нестачею сну.

Якість сну певним чином співвідноситься із запаленням, природною реакцією організму на хвороби та травми. Запалення – це результат роботи імунної системи. Коли, наприклад, виникає респіраторна інфекція чи поріз на шкірі, імунна система активує лейкоцити, які, своєю чергою, виділяють цитокіни та інші запальні молекули, покликані знищувати все патогенне, що у організм. Тимчасове запалення є ефективним захисним механізмом. Але якщо воно стає хронічним, то може вести до розвитку серцевих захворювань, діабету, інсульту, раку та хвороби Альцгеймера.

За нестачі сну рівень запальних молекул в організмі починає збільшуватися, заявила медик.

Як показали дослідження, деякими із запальних молекул, які збільшуються при недосипанні, є цитокіни, інтерлейкін-6 та С-реактивний білок. У зв’язку з цим люди, які погано сплять, стають схильні до ризику серцевих захворювань, гіпертонії, діабету.

Крім того, нестача сну заважає нормальному функціонуванню системи очищення мозку. Під час глибокої стадії сну спинномозкова рідина проходить через мозок, видаляючи бета-амілоїдний білок, скупчення якого ушкоджують клітини головного мозку, що підвищує ризик хвороби Альцгеймера та інших видів недоумства.

Без достатнього нічного сну процес самоочищення мозку стає менш ретельним, що веде до накопичення в ньому білка та розвитку запалення.

За словами фахівця, навіть після однієї безсонної ночі у мозку підвищується рівень небезпечного для нього бета-амілоїду. Але найбільшої шкоди головному мозку завдає хронічний недосип.