Одне дослідження, яке фінансується Національним інститутом раку та Всесвітнім фондом досліджень раку Великобританії, викликало тривогу з приводу споживання коров’ячого молока.

Вчені проаналізували дані когорти більш ніж 50 тис. жінок за восьмирічний період. Протягом цього періоду жінок просили заповнювати анкети про їх дієтичні звички.

Половина жінок у дослідженні дотримувалися вегетаріанської дієти і пили соєве молоко, а решта вживали коров’яче. Дослідники скоригували всі фактори, що впливають на ризик раку, такі як споживання алкоголю, фізична активність, гормони та репродуктивний анамнез.

“Експеримент був розпочатий з метою визначення зв’язку між споживанням сої та раком грудей”, – пояснив Гері Фрейзер, провідний автор дослідження. – При цьому стало ясно, що ми повинні внести поправки на молочні продукти.

Команда не змогла встановити зв’язок між соєю та раком молочної залози, але результати показали, що коров’яче молоко може мати негативний вплив.

“Дослідження показало, що щоденне вживання молока, навіть у невеликих кількостях, може збільшити ризик захворювання раком грудей на цілих 80 відсотків”, – пояснив доктор Фрейзер.

Вчені підкреслили, що відповідний ефект спостерігався навіть при відносно низькому споживанні молока – менше чашки в день. При такому споживанні збільшення ризику становило більш ніж 50 відсотків.