Розмарин – популярна пряність, що використовується в італійській та інших середземноморських кухнях. Однак застосовувати її можна не тільки, щоб зробити м’ясо ароматні. У даної трави є антибактеріальні та антиоксидантні властивості.

Багато дослідників стверджують, що карнозна кислота, котра присутня в рослині захищає мозок від пошкоджень, викликаних вільними радикалами. Згідно з недавньою статтею Джозефа Меркола, лікаря-остеопата, вода з додаванням розмарину підсилює когнітивні функції.

У дослідженні, проведеному Ендрю Пенгеллі, доктором наук з факультету фітотерапії в Мерілендському університеті інтегративного здоров’я, було вивчено вплив сухого порошку листя розмарину на поліпшення когнітивних функцій.

28 осіб, які не мали проблем зі здоров’ям (середній вік 75 років), отримували різні дози порошку розмарину, а потім піддавалися комп’ютерним тестам для перевірки рівня когнітивних здібностей.

Читайте також:  Дієтолог розвіяв головний міф про каву

Коли результати були проаналізовані, дослідники виявили, що найнижча доза покращила пам’ять краще, ніж найвища. Це підтверджує дані дослідження 2012 року, в якому було встановлено, що невеликі кількості розмарину, які споживаються з їжею, мають кращий ефект.