Поганий сон – проблема, з якою стикаються мільйони, але на побутовому рівні вона має просте рішення у вигляді вживання молока. Доводи фахівців на користь його пиття на ніч опублікувало видання Express.

“Простий напій ефективно покращує якість сну. Випиваючи чашку теплого молока перед сном, ви можете прискорити своє засипання, зробивши нічний відпочинок повноцінним», – цитує джерело представників Національного фонду сну NSF.

За їх словами, недолік сну згубно позначається на розумових здібностях людини. Справа в тому, що під час сну реактивируются спогади, зміцнюються зв’язки між нейронами, інформація передається від відділів короткострокової пам’яті до довгострокової, а мозок очищається від небажаних для нього речовин. Недосип і погана якість сну порушують ці життєво важливі процеси, в результаті чого страждають когнітивні функції. Таким чином дефіцит сну може сприяти розвитку недоумства.

Читайте також:  Яких людей особливо часто кусають комарі?

“Численні дослідження показали, що такий простий напій як тепле молоко може ефективно покращувати якість сну, зменшувати прояв фізичного занепокоєння, рухливості вночі. Даний ефект пов’язаний з впливом триптофану, що міститься в молоці”, – розповіли експерти.

Медики пояснюють, що триптофан природним чином збільшує рівень серотоніну, нейромедіатора, який надає розслаблюючу, заспокійливу дію на організм. Крім того, серотонін є попередником гормону мелатоніну, що регулює сон.

“Міститься в молоці триптофан підвищує рівень серотоніну, який збільшує вироблення мелатоніну, що сприяє швидкому засипанню і запобігає різні порушення сну, включаючи зміну часових поясів і безсоння”, – заявили фахівці з NSF.

Читайте також:  Знайдено спосіб зберегти інтелект у старості

Також, за їхніми словами, для нормалізації сну важливо намагатися прокидатися в один і той же час кожен день.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News