Діагноз про підвищення внутрішньочерепного тиску може бути поставлений невірно-перш за все, щоб правильно визначити патологію, потрібно обстежитися у окуліста, пояснила в мережевому блозі лікар-невролог Анна Лацінова.

За словами медикині, підвищений внутрішньочерепний тиск “не має нічого спільного” з описами гідроцефалій на МРТ, які часом оцінюються як його показовий симптом. Невролог переконана: правильно визначити аномалію допомагає не проведення томографії, а похід до окуліста.

“Перше питання, яке я задаю пацієнту, який отримав діагноз ВЧТ: чи консультований він офтальмологом”, – повідомила Лацінова.

Спеціалістка пояснила, що в разі підвищенні тиску головний мозок, що знаходиться в закритому просторі черепної коробки, починає буквально «видавлюватися» – насамперед, в область орбіти. При цьому відбувається здавлювання, деформація зорового нерва.

“Набряк дисків зорових нервів – це найбільш достовірний спосіб запідозрити підвищення внутрішньочерепного тиску”, – поділилася невролог.

За результатами консультації у лікаря-офтальмолога проводиться вже подальше детальне обстеження.

Медикиня додала, що з розвитком ВЧТ часто пов’язують стійкі головні болі розпираючого характеру, що не завжди правильно. Діагноз “підвищений внутрішньочерепний тиск” дійсно існує, проте насправді дане порушення зустрічається рідко, підкреслила фахівчиня.