Лікарка Світлана Іщенко перерахувала продукти, які обов’язково потрібно включити до свого раціону, щоб покращити стан кишечника.

Від здоров’я кишечника залежить здоров’я всього організму. Саме там народжується наш імунітет. А ще, якщо з кишечником біда і там є якісь збої, скільки б ви не пили вітамінів та мінералів у вигляді добавок, вони все одно не засвояться. Чим же годувати кишечник, щоб він був здоровим?

«Один із найкорисніших для мікрофлори кишечника продуктів — це квашена капуста. Вона багата на корисну клітковину і біфідобактерії. Це найкраща профілактика колоректального раку. У день достатньо є одна щіпка», — каже експерт.

У раціоні завжди мають бути горіхи. Не іноді, але в постійній основі. Бажано, щоб горіхи були різні. Але почати можна з найдоступніших, наприклад, грецьких. Вони містять багато корисних для організму речовин. Об’їдатися не потрібно, в день досить жменька.

До горіхів добре додати сухофрукти. Найкорисніший із них чорнослив. Сухофрукти забезпечать вас клітковиною та рідкісними біфідобактеріями. Достатньо двох штучок на день, щоб налагодити роботу ШКТ.

Йогурт. Але не те, що продається в магазині і в якому величезна кількість цукру, а корисний, домашній. Приготувати її дуже просто. Купити готову закваску можна у вільному продажу, а покроковий рецепт приготування знайти в інтернеті. Домашній йогурт стане тим кисломолочним продуктом, за який мікрофлора вашого кишечника точно буде вам дуже вдячна.

Звісно, ​​куди без овочів?! Восени доступні та корисні сезонні: капуста, морква, буряк, салати. Обов’язково щодня овочі мають бути на вашому столі.

Для повноцінного функціонування кишківника вчасно заповнюємо дефіцити вітамінів та мінералів: D, С, кальцій, омега-3. Ці нутрієнти допоможуть відновити та підтримувати слизову оболонку кишечника, що благотворно вплине на процеси травлення.