Не так давно вчені в області неврології з австралійського університету Квінсленда виявили мінерал, який зможе повернути назад втрату пам’яті і допоможе мозку реабілітуватися після інсульту. Вони перерахували продукти, в яких міститься цей мікроелемент.

Мінерал, здатний повернути пам’ять, – селен. Він міститься в морепродуктах, цільнозерновому хлібі, бразильському горісі і м’ясі. Австралійські дослідники провели експеримент на старих гризунах, щоб дізнатися, як селен впливає на старіючий мозок. Фахівці почали на постійній основі давати мишам продукти з цим мінералом і пізніше виявили, що в мозку випробовуваних збільшилася вироблення нових нейронів, і, незважаючи на літній вік гризунів, їх когнітивні здібності з часом почали ставати краще.

Також вчені захотіли дізнатися, чи впливає селен на пам’ять, зосередженість і сприйнятливість гризунів, які перенесли інсульт. Результати дали надію дослідникам.

“Молоді гризуни дуже добре справляються з перевірками на пам’ять і сприйнятливість. Однак після інсульту цього вони робити не можуть. Проте, коли ми почали давати їм добавки з селеном, їх когнітивні здібності стали реабілітуватися”, – розповів доктор Тара Уокер, автор дослідження.

Дослідники вважають, що їх відкриття зможе допомогти виявити нові методи поліпшення мозкової діяльності літніх людей. Проте вони не радять вживати добавки з селеном без крайньої необхідності і для початку проконсультуватися з медиком, так як надмірна кількість цього мінералу в організмі може бути шкідливим.