Сіль корисна для здоров’я, але її надлишок може привести до серйозних наслідків, заявляють лікарі. Результатом можуть стати зайва вага, нестача кальцію і камені в нирках.

Незважаючи на те, що іноді сіль називають «білою смертю», вона важлива для здоров’я і виконує певні функції. Вона необхідна для багатьох інших процесів, в тому числі таких значущих, як підтримка балансу рідин в організмі, і впливає на кров’яний тиск. І все ж надлишок теж шкідливий і має наслідки, пише Harper’s Bazaar.

Один з незворотних процесів полягає в тому, що сіль вимиває кальцій. Це обіцяє проблеми з зубами, суглобами і кістками, і впливає на організм в цілому. Брак цього елемента може привести до хронічного занепаду сил, безсонні і навіть спровокувати депресію. Якщо сіль в надмірній кількості і тіло отримує недостатньо рідини, підвищуються ризики розвитку каменів в нирках. Саме через них вона виводиться, до того ж, затримуючи кальцій в цих органах.

Читайте також:  Ось що станеться з тілом, якщо відмовитись від алкоголю на місяць

Надмірне вживання солі відбивається на вазі, так як вона заважає розщеплювати жир і уповільнює кровообіг. У довгостроковій перспективі це може призвести до ожиріння. Додатково до цього сіль утримує рідину в організмі, що призводить до набряків.