Деменція – популярне захворювання, що пов’язане з порушеннями у роботі мозку. Британські вчені спробували встановити найчастіші причини когнітивних розладів. У дослідженні, яке тривало 15 років, взяли участь близько 344 тис. пацієнтів.

Фахівці виявили основні 6 факторів, що впливають на розвиток деменції у будь-якому віці. Серед них частий перегляд телевізора, порушення сну, нестача фізичного навантаження, зневоднення, хронічні захворювання, такі як діабет, інсульт, стрес чи депресія, а також соціально-економічний статус – безробіття чи низький дохід.

Загалом лікарі виявили понад 60 симптомів деменції. Професор Оксфордського університету Девід Сміт уточнив, що когнітивні розлади далеко не завжди частина старіння людини. Нові дослідження доводять, що сучасна медицина та профілактика дозволяють вчасно запобігти змінам мозку.

Читайте також:  Жінок попередили про несподівану причину відчуття туману в голові

“Оскільки доступні ефективні методи лікування обмежені, основну увагу слід приділяти профілактиці виникнення хвороби”, – наголосив учений.

Сміт порадив рідше дивитися телевізор, у тому числі передачі в інтернеті, частіше займатися спортом, переглянути свій раціон, позбутися шкідливих звичок і намагатися не знаходитись на самоті чи соціальній ізоляції.