Йдеться про препарати, які прибирають з організму клітини, які виробляють токсини. Вони показали високу ефективність в ході невеликого за масштабом дослідження за участю 9 пацієнтів.

Вчені з Mayo Clinic випадково виявили ліки, які здатні звертати назад один з найнеприємніших проявів старіння – підвищену уразливість і неміч людини. Ці препарати допомогли видалити з організму біологічно зістарені клітини, які виробляють токсини. Теоретично, 90-річні люди могли відчувати себе знову на 40 років. 9 пацієнтів із захворюваннями, пов’язаними з діабетом, отримували ліки для лікування раку. Їм так само давали компонент, який міститься у фруктах і овочах. Через три дні кількість старіючих клітин, тобто біологічний зістарених, у них набагато зменшилася. Технічно стало можливим затримати, запобігти і навіть звернути назад вікові хвороби як цілу групу, замість того, щоб впливати на кожну з них окремо.

Вчені підкреслюють, що кожній людині хочеться прожити до 130, і при цьому не відчувати себе 130-річним. Буде здорово, якщо людина у віці 90 наповниться енергією 40-річного і захистить себе від старечої немочі. Постарілі клітини відповідають за цілий ряд хвороб в літньому віці, вони пов’язані з артритами, остеопороз, діабет і старечим недоумством.

Саме через вплив цих клітин підвищується загальна вразливість літніх людей, оскільки вони виробляють шкідливі токсини, накопичуються в організмі. Дослідники вважають, що їх відкриття особливо стане в нагоді пацієнтам, які страждають від старечого недоумства.