Не секрет, що сіль небезпечна для організму. В великих кількостях. Люди думають, що вживають мало солі, але насправді натрій ми їмо не лише разом із домашньою їжею, а й у складі інших продуктів.

Велика кількість так званої прихованої солі міститься в ковбасах, м’ясних та рибних консервах, снеках, приправах і навіть у хлібі. Навіть якщо ви не солитимете їжу, яку готуєте самі, прихована сіль заповнить, а може і перевищить, норму з’їданої в день солі.

За добу рекомендується їсти не більше 5 грамів солі, але оцінки експертів доводять, що щодня ми з’їдаємо понад 10 грамів. А натрій впливає на роботу серця, стан судин, провокує розвиток ожиріння та остеопорозу, викликає хвороби нирок та цілий спектр інших патологій.

Читайте також:  Простий аналіз крові розкриє шанси дожити до 100 років

У той же час натрій і хлор є основними компонентами плазми, лімфатичної та позаклітинної рідини, а також входять до складу навколоплідних вод, в яких розвивається дитина в утробі матері. Виходить, що сіль все ж таки необхідна для здоров’я, але як відрегулювати її кількість, що вживається на день?

Насамперед рекомендується мінімізувати кількість оброблених продуктів у раціоні, не зловживати фастфудом та хлібобулочними виробами, рідше є чіпси та сухарики, використовувати лише натуральні приправи, а не суміші. Також потрібно пити більше рідини, щоб усі шкідливі елементи своєчасно виводилися з організму.

Лікарі радять замінити звичайну сіль на йодовану. Вона буде набагато корисніша, але зловживати нею теж не варто. Зовсім без солі в раціоні людина зможе прожити лише 10 днів.

Читайте також:  Нове дослідження довело користь яєць для організму