Сильне нічне хропіння, що свідчить про наявність у людини обструктивного апное сну, може бути раннім сигналом організму про недоумство і проблеми з пам’яттю, які наступають. До такого висновку в результаті свого розслідування прийшли вчені з Сіднейського університету.

Вчені отримали дані про те, що в разі обструктивного апное сну можуть зменшуватися деякі частини мозку – це відбувається у зв’язку зі зниженням рівня кисню в крові, що спостерігається при даному розладі. Кисень знижується через зупинки дихання, що відбуваються у людини з апное (при подібному порушенні звужуються стінки горла).

«Отримані результати показали, що у людей з апное сну була зменшена товщина лівих і правих скроневих часток, які є центрами пам’яті головного мозку і пов’язані з деменцією», – повідомили дослідники.

Читайте також:  П'ять дієвих способів схуднути після Різдва

Експеримент за участю 83 осіб старше 50 років, які мали апное сну, показав: у цих людей був зменшений обсяг сірої речовини в скроневих частках, а також виявлялися проблеми з пам’яттю. І всі вони голосно хропіли ночами.

За словами вчених, до 50% ризику розвитку деменції мають зв’язок з такими факторами, такими як депресія, артеріальна гіпертензія, ожиріння і куріння. Але цілком можливо, вважають вони, в цей список буде скоро внесено і якість сну.

Джерело: МедікФорум