Для лікування цукрового діабету 2 типу можна використовувати нелікарський метод, констатували вчені з університету Ньюкасла (Англія) і Глазго (Шотландія). Їх дослідження показало: дотримання певного типу харчування дозволяє звернути захворювання назад, повністю відмовившись від медикаментів.

Для участі в експериментах автори даного проекту запросили 300 пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу. Випробувані протягом 8 тижнів дотримувалися низькокалорійного раціону – 800 ккал в день.

У підсумку всі добровольці, які прийшли на проект, серйозно схудли, в середньому втрата ваги у них склала близько 10 кілограмів. Лікувальний ефект від низькокалорійної дієти теж виявився істотним.

«Майже половина учасників до кінця експерименту перебувала в стадії ремісії захворювання, частина піддослідних змогли відмовитися від прийому ліків», – повідомили дослідники.

Тепер ученим належить з’ясувати, що саме посприяло ремісії – обмежений раціон харчування як такий або схуднення і втрата жирової тканини в організмі.

Цукровий діабет 2 типу – це захворювання, яке розвивається на тлі порушень, пов’язаних з утилізацією глюкози тканинами організму і підвищенням її рівня в крові. У хворої людини, як наслідок, відбувається порушення жирового обміну і розвиток системного атеросклерозу.