За прогнозами фахівців, в найближчі пару десятиліть випадків раку в світі стане майже вдвічі більше, ніж зараз.

Глава німецького науково-дослідного онкологічного центру в Гейдельберзі професор Міхаель Бауманн назвав три правила, дотримання яких допоможе максимально знизити ризик раку. Бауманн впевнений, що необхідно відмовитися від куріння, правильно харчуватися і вести активний спосіб життя.

Лікарі вважають, що в переважній більшості випадків причиною раку є спосіб життя, а не генетика. Хоча і цей фактор, а також виникнення випадкових мутацій не можна скидати з рахунків, визначальними сучасні лікарі вважають все ж причини, пов’язані зі способом життя.

Бауманн розповів, що, згідно з дослідженнями, близько третини випадків раку, причому всіх його видів, мають зв’язок з курінням. Тобто, відмова від куріння – вже великий крок на шляху до профілактики раку. Якщо ж ви до того ж займаєтеся спортом і правильно харчуєтеся, то, на думку онколога, таким чином істотно знизите для себе ризик розвитку раку.

Також він додав, що в найближчі кілька десятиліть ми зіткнемося з істотним зростанням випадків онкологічних захворювань. Так, до 2040 року фахівці прогнозують, що хворих на рак стане вдвічі більше, ніж зараз. Бауманн зазначив, що це пов’язано в тому числі зі зростанням чисельності населення і тривалості життя, оскільки з віком ризик розвитку раку збільшується.

Джерело: 7mednews