Цілком можливо, що через свою подушки ви стикаєтеся з прищами, хворим горлом і навіть хворий шиєю. Експерт розповів, що подушки необхідно міняти щорічно, а мити кожні три місяці.

Якщо вам буває важко заснути ночами, або ви прокидаєтеся розбитим, з хворим горлом або болями в шиї, то саме час замінити подушку. На думку експертів в області здорового сну, цю заміну необхідно робити кожні один-два роки, оскільки подушки прогинаються, в них накопичується величезна кількість пилових кліщів, що провокує безліч проблем зі здоров’ям.

Так фахівець в області вибору постільної білизни з Великобританії Мартін Сілі (Martin Seeley) заявив, що періодичність зміни подушок залежить від цілого ряду факторів, включаючи їх різновид і позу уві сні.

Перевірити, чи потрібно міняти подушку, досить просто. Зігніть її навпіл, а потім розігніть назад і подивіться, відновила вона колишню форму. Якщо подушка залишається сильно деформованою, і для додання їй колишньої форми потрібно чимало зусиль, саме час її замінити.

Особливо актуально подібне в тому випадку, якщо ви стикаєтеся з постійними порушеннями сну і частими пробудженнями ночами. І тоді, коли ви перестали швидко засипати в звичній і зручній для вас позі, втративши необхідну підтримку голови і плеча.

Крім того, не тільки наволочки потребують прання, але і самі подушки. Їх необхідно прати кожні три місяці, адже вони вбирають в себе гігантську кількість різного роду дрібних частинок, а також пилових кліщів, що сприяють розвитку алергічних реакцій і незліченної кількості багатьох інших проблем зі здоров’ям. Але навіть за умови цієї чистки подушки її все одно необхідно міняти раз в один-два роки.