Курячі яйця несуть більше користі, ніж шкоди. Це підтвердило недавнє дослідження вчених, результати якого опубліковані в науковому журналі Nutrients.

28 учасникам наукової роботи віком від 18 до 35 років давали їсти яйця. Добровольців поділили на три групи. Перша з’їдала по 3 цілісні яйця щодня. Друга їла по три яєчні білки, а третя, контрольна, група не їла яйця зовсім.

Поділ продукту на дві частини – жовтки та білки – зумовлений тим, що у складі кожного з цих «компонентів» містяться свої мікроелементи та вітаміни. Вважається, що саме жовток підвищує рівень «шкідливого» холестерину в крові, але водночас у ньому містяться мідь, кальцій, залізо, цинк та цілий комплекс інших корисних речовин, а білок насичений магнієм та калієм, корисним для серця та судин.

Причому кількість цих речовин досить велика, що дозволяє віднести яйця до одних із найкорисніших продуктів. З’їдаючи яйце, людина отримує цілий мікс із полівітамінів та мінералів, а також інших біоактивних компонентів.

Вчені з’ясували, що перша група учасників збільшила кількість багатьох мікроелементів в організмі. У тому числі селен, лютеїн, і навіть вітаміни D і В12. Крім того, у них виріс рівень холіну – нутрієнта, який вважається «хорошим» холестерином. Саме він перешкоджає розвитку небезпечних захворювань серця та судин.

І яєчний білок окремо, і цілісні яйця також підвищували рівень ізолейцину в крові – це амінокислота, що веде до резистентності до інсуліну, тобто здатна спровокувати розвиток цукрового діабету. Проте вчені з’ясували, що у першій групі, яка їла цілісні яйця, цей ефект нівелювався за рахунок вмісту іншої амінокислоти – гліцину, яка здатна мінімізувати цей ефект.

Цілісні яйця також позитивно вплинули на стан крові та імунних клітин.

Фахівці дійшли висновку, що яйця абсолютно здоровий і корисний продукт, необхідний кожній людині. Єдине, що варто пам’ятати, це про поміркованість. Вона важлива за будь-якої, навіть найкориснішої, дієти. Надлишок тих чи інших речовин в організмі може нашкодити, а ось за їхньої норми негативний вплив мінімальний.

Дослідники рекомендують з’їдати по 5-6 яєць на тиждень або по одному на день.