Біль у спині може бути пов’язаний із різними причинами. У деяких вона проявляється через малорухливий спосіб життя, а у когось, навпаки, через надмірні фізичні навантаження. Якщо ви відчули дискомфорт під час спортивного тренування, важливо з’ясувати причини. Можливо, ця вправа вам не підходить, або про себе дається взнати стара травма.

Так, наприклад, присідання зі штангою чи гребний тренажер можуть викликати дискомфорт у спині. До списку таких вправ також входять станова тяга, тяга штанги в нахилі та гіперекстензії. Якщо правильно не дотримуватися техніки виконання, спина почне хворіти.

Поперекові м’язи можуть травмуватися через надмірне навантаження, м’язову слабкість або розтягнення. Найкраще займатися спортом разом із тренером, особливо, якщо ви новачок. У деяких випадках фізичні навантаження можуть посилити біль, що вже був, або посилити стани, які протікали в прихованій формі.

У тому числі запалення м’язів, грижа, защемлення нервового корінця, деформація хребта та інші небезпечні захворювання. Якщо ви відчуваєте біль під час занять у спортзалі, спочатку потрібно припинити тренування, а потім спробувати з’ясувати причину дискомфорту. Зверніться до лікаря та опишіть усі наявні симптоми.

А ось займатися самолікуванням чи звичайним зняттям симптоматики не варто. Деякі знеболювальні препарати можуть лише посилити перебіг хвороби. Також не варто намагатися зігріти місце, де ви відчуваєте біль. Прогини та скручування теж не допоможуть позбутися дискомфорту.