Вчені з Національного інституту з проблем старіння у США встановили: збільшення проміжків між прийомами їжі покращує стан здоров’я і показники життєздатності. Правда, це з’ясувалося під час експериментів на мишах, але людям знахідка дослідників теж може стати в нагоді.

Робота американських фахівців спростовує усталену думку про те, що необхідно їсти невеликими порціями, але часто. Випробування за участю 292 тварин продемонстрували: корисніші для здоров’я якраз тривалі паузи між їжею.

Мишей поділили на три групи. В одній тварини мали постійний доступ до корму, в іншій давали корм, що містить на 30% менше калорій, а в третій мишей годували раз на добу, але давали при цьому корм, рівний по калорійності раціону першої групи.

В результаті було встановлено: до поліпшення загальних показників здоров’я і життєздатності у мишей призвело збільшення проміжків голодування.

«У періоди голодування в організмі запускався механізм фізіологічного відновлення, що забезпечує клітинну цілісність, який не працював при безперервному отриманні їжі», – повідомили автори проекту.