Вважається, що тільки правильне харчування допомагає домогтися стрункої фігури , – але люди, які строго стежать за своїм раціоном, щоб уникнути зайвих кілограмів, роблять насправді чимало помилок.

Так, зокрема, вчені рекомендують не рахувати калорії. За їх словами, у складі сучасних продуктів неможливо встановити справжню кількість калорій, так як виробники не завжди чесно вказують вміст жиру. Що необхідно робити – стежити за помірністю в їжі, порція їжі не повинна перевищувати розміром кулак.

Інша помилка – відсутність щільного сніданку (за словами фахівців, на сніданок можна сміливо балувати себе навіть солодощами). Насичений сніданок є відмінними стимулятором для активації метаболічних процесів. Також немає потреби відмовлятися від вживання вуглеводів і жирів – ці речовини необхідні для здійснення різноманітних фізіологічних процесів в організмі, а їх недолік загрожує виникненням дисфункцій. Наприклад, відзначають експерти, можна без побоювання їсти макарони, за умови, що вони приготовані з твердих сортів пшениці.

Інше дурне табу крім неприйняття макаронів – відмова від масла і солі. Якщо говорити про вершковому маслі, то одна чайна ложка в день не тільки принесе шкоди, але і дасть організму багато користі, зокрема забезпечивши енергією для більш активного спалювання калорій.

«Користі від знежирених продуктів в плані постачання енергії немає ніякої. У молочних продуктах крім жиру є ще і вітамін D, без якого не засвоюється кальцій», – констатувала дієтолог Юлія Манчук.

Відмова від солі, в свою чергу, загрожує серйозними збоями в системі водно-сольового балансу, так що щодня необхідно з’їдати хоча б 5 грамів.

Багато хто вважає: при правильному харчуванні не потрібно вживати цукор. Але не варто забувати про те, що глюкоза є життєво необхідним для організму речовиною, дефіцит якої негативно позначається на стані фізичного та розумового потенціалу. Так що цукрозамінники не корисніше цукру, а солодощі на фруктозі швидше приведуть до накопичення жиру на боках і стегнах.

Крім цього харчуватися потрібно різноманітно, а не їсти цілими днями безперервно тільки гречку і курячу грудку. Монохарчування істотно уповільнює метаболізм, а також провокує зриви, пов’язані з переїданням.

Джерело: МедікФорум