Наукові фахівці з Канади прийшли до висновку про те, що заміна крохмаловмісних гарнірів сочевицею ефективно сприяє зниженню рівня глюкози в крові. Таким чином, стверджують експерти, можна домогтися 20-відсоткового зниження «зацукрованості» крові.

Міняйте картоплю і рис у своїх тарілках на бобові! З таким закликом звернулися до людей з проблемою діабету і преддиабета співробітники Департаменту охорони здоров’я і науки про харчування і Департаменту сільського господарства та агропромисловості Канади Еллісон Дункан і Ден Рамдат.

За їх словами, вживання картоплі і рису сучасними людьми є дуже значним для того, щоб таке харчування можна було вважати здоровим. У половині випадків крохмалевмісні гарніри повинні бути замінені на інші, оскільки у великій кількості вони сприяють розвитку толерантності до інсуліну, з чим пов’язано підвищений вміст глюкози в крові. Все це є передумовами до розвитку метаболічного синдрому, ожиріння і діабету.

В якості гарніру експерти настійно рекомендують віддавати перевагу бобовим і зокрема сочевиці. Заміна половини порції рису сочевицею дозволяє знизити рівень глюкози в крові на 20 відсотків, заміна картоплі – на 30, стверджують фахівці.

«Бобові можуть зменшувати хронічні захворювання, пов’язані з неправильним рівнем глюкози», – підкреслили вчені.