Дослідники з Університету Портсмута перевірили, як співвідносяться рухи жіночого тіла з загальноприйнятими параметрами привабливості фігури, у тому числі такими як індекс маси тіла і вузька щодо стегон талія. Виявилося, що хода жінки впливає на її привабливість в очах чоловіків.

Хода жінки так само важлива для її привабливості, як і постать, заявили у підсумку фахівці. У своєму дослідженні вони намагалися з’ясувати що її хода, крім рис обличчя, впливає на оцінку жіночої привабливості. Поняття про привабливість форм і рис різні в різних культурах, – тим не менш, в різних культурах є жінки, яких вважає гарними більшість.

Виявилося, дуже велике значення має те, як жінка рухається.

«Поєднання вузької талії, округлих стегон і сідниць і стрункої фігури здавна відомо як важливий фактор жіночої привабливості, але характер руху жінки не менш важливий. Все ж в реальному житті потенційна партнерка знаходиться в русі», – зазначив у зв’язку з цим керівник проекту, фахівець з еволюційної психології доктор Ед Моррісон.

За словами Моррісона, найбільш привабливими в чоловічих очах виглядають жінки, які ходять злегка похитуючи стегнами і роблячи невеликі кроки. Результати проведеного ним дослідження опублікував журнал Visual Cognition.

Запрошені для дослідів 37 жінок з різними типами фігури, одягнені в штани і футболки, йшли спокійним кроком, при цьому їх знімали на відео. Найбільш привабливими з них добровольцями були власниці фігури «пісочний годинник» і з індексом маси тіла 19-23. Коли ці параметри привабливості співвіднесли з характером рухів жінок, виявилося, що між привабливістю і ходою з малим кроком є кореляція.

«Я не впевнений, чому певний стиль ходи вважається привабливим, але хода може дати підказки про фізичний стан і вік жінки – ключових факторах репродуктивного здоров’я», – поділився гіпотезою Ед Моррісон.

Джерело: МедікФорум