Борошно насправді часто буває заражене грибками, які здатні виробляти мікотоксини. Через них людина може захворіти. Щоб уникнути всього цього, важливо дотримуватися правил приготування та обробки борошна.

Рис, кукурудза, пшениця, овочі та фрукти можуть бути заражені грибками, якщо вони ростуть у полі. Останніми роками грибки загалом перетворилися на більш серйозну проблему, оскільки високі температури сприяють їхньому зростанню.

У ході дослідження, проведеного у 2017 році, з’ясувалося, що у понад 90% зразків кукурудзяного та пшеничного борошна у Вашингтоні були живі гриби. Переважні види цвілі в борошні пшеничного – це Aspergillus і Fusarium. Через останнє у рослин виникає таке захворювання, як фузаріозна плямистість, або парша. Після збирання пшениці, при її сортуванні, переважно заражені частини рослин видаляються. Проте невелика кількість грибків все ж таки може потрапити в борошно, пише The Conversation.

Але є й хороша новина. Багато грибків та інших мікроорганізмів гинуть при температурі 71-77 градусів Цельсія. Млинці ж готують зазвичай за температури 88-93 градусів Цельсія. Що стосується хліба та різної випічки, то в цьому випадку температура становить 82-99 Цельсія.

Проблеми зі здоров’ям можуть виникнути, якщо ви з’їсте, наприклад сире тісто або сире яйце. Всі ці продукти можуть містити мікроорганізми, які викликають у людей хворобу. Найбільше фахівців турбують такі патогени, як кишкова паличка та сальмонела. Ці мікроорганізми можуть призвести до розвитку серйозних захворювань.

Також деякі гриби та мікроорганізми здатні виробляти суперечки, схожі на насіння. Це дозволяє їм виживати навіть у несприятливих умовах. Правда, подібні суперечки рідко у людей викликають серйозні хвороби, якщо у людини не ослаблений імунітет.

Грибки становлять небезпеку для людей тому, що можуть виробляти мікотоксини, які призводять до серйозних проблем зі здоров’ям. У процесі приготування їжі мікотоксини не знищуються. При вживанні в їжу в людей можуть виникати галюцинації, діарея, блювання, рак та інші проблеми зі здоров’ям. Мікотоксини можуть навіть призвести до загибелі.

Один із найдавніших випадків отруєння мікотоксинами був пов’язаний з розвитком такої хвороби, як ерготизм.