Японія добре відома своїми довгожителями. Вчені з усього світу намагаються зрозуміти, як саме деякі японці живуть 100 і більше років, зберігаючи гарне здоров’я.

Міжнародна команда дослідників вивчила мікроорганізми, що мешкають в шлунково-кишковому тракті японських довгожителів. Середній вік 160 учасників дослідження становив 107 років, більшість з них не страждало від хронічних хвороб – таких як діабет або рак. Результати порівняли з даними мікробіологічного дослідження більш молодих японців у віці між 80 і 90 роками, і контрольної групи у віці від 20 до 50 років. Результати опубліковані в журналі Nature.

Виявилося, що в шлунково-кишковому тракті японців – довгожителів мешкає більше в порівнянні з контрольними групами кількість деяких видів бактерій. Вони грають важливу роль у виробленні вторинних жовчних кислот.

Читайте також:  Дієтолог назвала несподівані властивості абрикосів

Ці речовини сприяють травленню. Первинні жовчні кислоти синтезуються в печінці, а вторинні виходять з них в травній системі завдяки мікроорганізмам.

Дослідники вважають, що довгожителі можуть зберігати непогане здоров’я у віці понад 100 років завдяки різноманітності мікроорганізмів в кишечнику і вторинним жовчним кислотам. Зокрема, досліди авторів дослідження підтвердили, що виробляється корисними бактеріями ізоалло-літохолева кислота уповільнює поширення деяких стійких до антибіотиків хвороботворних бактерій. “Унікальна когорта, міжнародне співробітництво, обчислювальний аналіз і експериментальна мікробіологія – все це дозволило з’ясувати, що мікробіом кишечника служить ключем до здорового старіння”, – підвели підсумки вчені.