Окислювальний стрес – одна з основних причин вікового зниження когнітивних функцій і деменції. Ранні ознаки дегенеративного захворювання включають проблеми з запам’ятовуванням, концентрацією уваги або прийняттям рішень, що впливають на повсякденне життя. Зміни в мозку можуть початися за десятиліття до того, як з’являться перші ознаки стану. Однак дослідники виявили, що вживання в їжу продуктів, багатих антиоксидантами (флавоноїдами) може значно знизити ризик захворювання.

Крім антиоксидантної активності, ці речовини також мають противірусну, протиракову, протизапальну і протиалергічну дію. Багатим джерелом флавоноїдів вважаються фрукти, овочі та зелень. За словами вчених, чим вони яскравіші, тим більше антиоксидантів в них міститься.

Читайте також:  Медиками названо 5 корисних здоров'я змін при відмові від білого хліба

“З’являється все більше доказів того, що флавоноїди є потужним двигуном, коли справа стосується запобігання вікового зниження розумових здібностей. Наші результати вражають, тому що вони показують, що внесення простих змін в свій раціон може допомогти уникнути когнітивних розладів”, – розповів доктор Уолтер Віллетт з Гарвардського університету.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Neurology і тривало 20 років за участю 80 тис. людей середнього віку, показало, що ті, хто дотримувався дієти, багатої флавоноїдами, мали менше шансів зіткнутися з деменцією. Зокрема, було виявлено, що у таких учасників ризик розвитку когнітивних розладів був на 20% нижче, ніж у інших.

Читайте також:  Літнім людям потрібно випивати додатково дві чашки води

Вчені також взяли до уваги споживання учасниками інших поживних речовин, у тому числі вітамінів і жирних кислот омега-3, а також недієтичні фактори, включаючи фізичну активність, індекс маси тіла, куріння і споживання алкоголю. Результати показали, що флавоноїди, що містяться в жовтих і помаранчевих фруктах і овочах, були пов’язані з 38-відсотковим зниженням ризику деменції, а антоціани, якими багата чорниця, ожина і вишня, зменшують його на 24%.