Шафік Рехман, хірург-офтальмолог, пояснив, чому для здорового зору важливо їсти різнокольорові продукти. Існує кілька варіантів їжі, яка найкраще підійде.

За словами доктора Шафіка Рехмана, що яскравіше напій або тарілка з їжею, то краще для здоров’я очей. Наприклад, з червоних продуктів для цього можна вибрати ягоди (включаючи полуницю), помідори, червоне м’ясо (в помірних кількостях містить цинк), червоний перець, лосось (містить омега-3). З поживних речовин запобігти розвитку катаракти, вікової дегенерації жовтої плями або відстрочити її появу може вітамін С.

З помаранчевих та жовтих продуктів підійдуть апельсини, грейпфрути, лимони, морква, абрикоси, дині, солодка картопля. До їх складу входить вітамін С, а до складу моркви та абрикосів – ще й бета-каротин, який покращує зір, пише Daily Express.

З зелених продуктів (капусти, салату та ін.) можна отримати зеаксантин та лютеїн. Він допомагають покращити стан при віковій дегенерації жовтої плями та уповільнити її прогресування.

Важливо також вживати здоров’я очей яйця. Вони містять вітамін А, який зменшує сухість очей та відіграє ключову роль у хорошому стані очей.

А ось алкоголь у великій кількості вживати протипоказано, якщо ви хочете зберегти зір. У тих, хто п’є дуже багато, може виникнути дегенерація зорового нерва, яка може серйозно вплинути на зір.