Професор охорони здоров’я з Техаського університету A&M перерахував чотири важливі кроки, які потрібно зробити після 50 років, щоб зберегти здоров’я та покращити життя в цілому. І це не стандартні пункти на кшталт правильного харчування та повноцінного сну.

За словами професора Джея Меддока, є чотири пункти, на які особливо важливо звернути увагу після 50 років. Вони допоможуть покращити якість життя.

Колоноскопія. Це процедура, коли оглядається пряма і товста кишка. Вона дозволяє виявити рак на ранній стадії. А людям із групи ризику розвитку раку пройти обстеження потрібно ще раніше: до таких пацієнтів належать ті, у кого у сімейному анамнезі є колоректальний рак, або пацієнти із запальним захворюванням кишечника, пише The Conversation.

Вакцина від оперізуючого лишаю. Після того як ви перехворіли на вітряну віспу, вірус цього захворювання залишається в організмі на все життя і може проявитися у формі лишаю, що оперізує. Зазвичай лишай не є небезпечним для життя, але він може бути дуже болючим і значно підвищує ризик інсульту протягом наступного року після зараження.

Пенсійні накопичення та знижки. Може статися так, що ви підете на пенсію раніше, ніж планували. У тому числі через втрату роботи, хворобу, травму. Згідно із загальним правилом, у вас має бути 80% вашого попереднього доходу, щоб ви могли себе комфортно відчувати на пенсії. І сюди можуть входити різні джерела доходу. До того ж, ви можете заощадити завдяки знижкам.

Документи. Важливо після 50 років бути готовим до несподіванок. Відомо, що рівень смертності у тих, кому 55-64 роки, вдвічі вищий, ніж у людей віком від 45 до 54 років. Має сенс підготувати заповіт, дострокову довіреність.