За словами лікаря терапевта Лідії Голубенко, постійна втома і надмірна сонливість у представниць жіночої статі можуть пояснюватися гормональними порушеннями.

Голубенко розповіла в інтерв’ю, що втомою та сонливістю, які відчуваються незалежно від кількості сну та відпочинку, можуть сигналити про себе певні проблеми зі здоров’ям. Однією з медичних причин постійного виснаження та перевтоми у жінок є дефіцит заліза.

«Коли заліза надто мало, розвивається анемія, якщо заліза ледве вистачає на потреби організму, говорять про сідеропенію – стан, при якому організм витрачає ресурси, відкладені на «чорний день»», – сказала Голубенко, пояснюючи підвищену втому та сонливість у жінок.

Медик додала, що відчуття, що асоціюються з занепадом енергії та сил, можуть викликатися дефіцитом інших мікроелементів: наприклад, магнію або вітамінів групи В, або вітаміну D, що впливають на мозок. Найбільш точним способом виявити проблему є аналіз крові.

Ще однією медичною причиною підвищеної втоми та сонливості у жінок лікарка назвала запалення. Воно може не мати інших очевидних симптомів, а втрату тонусу викликає через постійну напругу організму.

Також за порушенням може ховатися гормональний дисбаланс.

«Втома та сонливість – привід перевірити щитовидку, надниркові залози, рівень естрогену та тестостерону», – поділилася медик.