Вчені з’ясували, що оливкова олія першого холодного віджиму може позитивно впливати на людей з легкими когнітивними порушеннями. Зокрема, у них може покращити пам’ять.

У новому дослідженні брали участь 25 осіб із легкими когнітивними порушеннями. Вони споживали 30 мл або близько трьох столових ложок оливкової олії на день протягом шести місяців, пише MedicalXpress. 13 учасників пили оливкову олію першого холодного віджиму, а 12 – рафіновану оливкову олію. Перший тип багатий на феноли.

Учасники пройшли кілька тестів до та після вживання оливкової олії, включаючи МРТ, серію когнітивних тестів та аналіз крові на біомаркери, пов’язані із хворобою Альцгеймера. Виявилося, що обидва типи олії покращують когнітивну функцію. Перший змінював функцію гематоенцефалічного бар’єру та функціональний зв’язок між різними областями мозку, а другий — збільшував функціональну активацію мозку у завданнях пам’яті у галузях мозку, що беруть участь у пізнанні.

«Хоча нам потрібні додаткові дослідження, щоб зрозуміти механізми, за допомогою яких оливкова олія так впливає на людей, результати наших доклінічних досліджень на мишачих моделях хвороби Альцгеймера показали, що олія першого холодного віджиму полегшує кілька патологічних ознак», — зазначили вчені.