Вчені з Кембриджського Університету переконалися в тому , що куріння – одна з найпідступніших шкідливих звичок людини. Як з’ясували дослідники , досить викурити в цілому всього лише п’ятнадцять сигарет , щоб викликати мутації на клітинному рівні , що призводять до розвитку такого небезпечного захворювання як рак легенів.
 
Вченим вдалося простежити 23000 випадків мутацій пухлинних клітин. За словами фахівців , це відбувається при накопиченні хімічних речовин , які знаходяться в сигаретах і роками осідають в організмі людини. Причому , як повідомили дослідники , представивши свої розрахунки , 15 сигарет , викурених людиною , провокують одну мутацію .
 
Дослідники переконані : куріння – найсильніший мутаген , тобто такий фактор , який здатний викликати зміну на генетичному рівні , викликати мутації спадкових ознак в організмі. Розробка спеціальних препаратів , які будуть зупиняти мутацію пухлинних клітин і запобігати появі раку легенів у майбутньому , звичайно , можлива. Але поки це всього лише вельми туманні перспективи , а у курців є ще один привід подумати про загрозу сигарет для здоров’я.