У ході недавнього дослідження, в якому взяли участь понад 28 тисяч китайців, з’ясувалося, що часте спілкування літніх людей з оточуючими може сприяти збільшенню тривалості життя. Результати цієї роботи були опубліковані в Journal of Epidemiology & Community Health.

В рамках нового дослідження експерти проаналізували інформацію про 28 563 мешканців Китаю. Середній вік учасників складав 89 років. У середньому виживання людей відслідковувалося протягом 5 років або до їхньої смерті, пише Medical Xpress.

Загалом виявилося, що найчастіша соціальна активність пов’язана з набагато вищою виживання. На 42% довше жили ті, хто спілкувався з оточуючими хоча б час від часу, на 48% довше – ті, хто спілкувався щонайменше раз на місяць, на 110% – ті, хто спілкувався хоча б раз на тиждень, на 87% – у тих, хто спілкувався майже щодня.

Крім того, з найвищою тривалістю життя було пов’язане лише спілкування майже щодня.

З більшою соціальною активністю також співвідносилися такі чинники, як молодший вік, чоловіча стать, шлюб, вищий рівень освіти, проживання у місті та/або родичами, хороше здоров’я/оцінка свого здоров’я як хорошого.