Онколог Ібтісама Саада Аль-Діна з Каїрського університету назвала продукти, що провокують рак товстої кишки. Одним з винуватців експертка вважає паштети.

За словами фахівчині, неможливо запобігти утворенню всіх видів пухлин, але є деякі відомі причини, які знижують ризик розвитку небезпечного захворювання. Серед них: відмова від куріння, уникнення його в пасивній формі, зниження контакту зі шкідливими речовинами, активний спосіб життя, вибір на користь здорового раціону.

Що стосується продуктів, що провокують рак товстої кишки, то до них відносяться: паштети, ковбаси, бекон. Онколог з Каїрського університету зазначила, що повністю згодна з висновком Всесвітньої організації охорони здоров’я, де було виявлено причинно-наслідковий зв’язок між вживанням обробленого м’яса і раком.

Читайте також:  4 неочевидні звички, які загрожують молодості

Ібтісама Саада Аль-Діна додала, що гідрогенізовані жири, які містяться в більшості фастфудів і солодощів, також можуть спровокувати рак товстої кишки, тому слід уникати їх вживання або звести до мінімуму. Краще рішення – замінити їх на здорову соняшникову олію і кукурудзяну.

«Дотримання здорової дієти, багатої овочами і свіжими фруктами, може запобігти появі ракових пухлин у додаток до постійним тренуванням, що сприяє значному підвищенню імунітету», – зазначила експертка.

Не менш важливим онколог вважає своєчасне відвідування лікаря при будь-яких незвичайних ознаках. Суть в тому, що раннє виявлення є ключовим кроком до підвищення виживаності.

Читайте також:  Декілька причин втоми, про які ви могли не знати