Людям, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту, варто знати про симптоми раку шлунка та кишечника. Лікар-вікнолог Андрій Пилєв зазначив, що онкологія ШКТ має низку специфічних симптомів, таких як порушення травлення, кишкова непрохідність, нудота і блювання.

Лікар пояснив, що першим симптомом раку стравоходу є дисфагія – порушення проходження їжі. Далі з’являються нудота і блювання відразу після їди, а через кілька годин після обіду виникає незрозумілий біль у шлунку.

Рак товстої кишки має інші ознаки. Серед них кишкова непрохідність, інтоксикація та навіть кровотеча. Пухлина в печінці провокує жовтяницю, оскільки новоутворення починає здавлювати жовчні протоки.

Читайте також:  Чому сіль важлива для здоров'я

Пилєв додав, що до того, як пацієнти звертаються до лікаря, вони наголошують на так звані «малі ознаки», характерні для онкогенних процесів в організмі. Це раптова втрата ваги, постійна слабкість, апатія, втрата апетиту та втома. Навіть за наявності таких симптомів потрібна консультація лікаря.

“Звичайно, ці симптоми неспецифічні і можуть виявитися просто осінньою нудьгою, але краще перестрахуватися”, – підкреслив онколог.

Так, наприклад, втома, забудькуватість та занепад сил можуть сигналізувати про дефіцит вітаміну В6 в організмі. Цей компонент бере участь у профілактиці депресії, сечокам’яної хвороби, астми та інших захворювань.