Хоча надійного засобу, здатного продовжити життя, досі немає, існує кілька ключових факторів, які допоможуть прожити довше. До них відносяться збалансоване харчування, регулярна фізична і соціальна активність.

Однак, згідно з новим дослідженням, негативно позначитися на довголітті також може недолік одного поживної речовини в раціоні. За словами вчених, низький рівень омега-3 може скоротити тривалість життя майже на п’ять років.

У дослідженні, опублікованому в The American Journal of Clinical Nutrition, були вивчені індекси омега-3 (відсоток від загальної кількості жирних кислот) у більш ніж 2000 чоловік, які були використані для оцінки здоров’я і ризику ранньої смерті. В результаті було виявлено, що чим вище індекс, тим нижче ризик.

“Найпростіший спосіб пояснити це – за інших рівних умов, чого, звичайно, ніколи не буває, – люди з найвищим індексом омега-3 в 20% жили приблизно на 4,7 року довше (після 65 років), ніж люди з більш низьким індексом цих кислот”, – розповів співавтор дослідження Вільям С.Харріс.

При цьому в попередньому дослідженні було встановлено, що приблизно на таку ж кількість років скорочує життя куріння, додав він. Однак вчений зазначив, що це не означає можливість усунути шкоду, що наноситься курінням, за допомогою добавок риб’ячого жиру.