Рак є основною причиною смерті в усьому світі, на його частку припадає майже 10 мільйонів смертей в 2020 році. І це незважаючи на мільярдні інвестиції в пошук ліків. Дослідження продовжують поглиблювати розуміння того, як конкретні рішення щодо способу життя можуть вплинути на ризик розвитку раку.

Дієта є предметом поточних досліджень, але було показано, що ряд продуктів збільшує ризик розвитку раку. Одним з найдивовижніших відкриттів є те, що консервовані некрохмалисті овочі можуть збільшити ризик розвитку раку шлунка, передає Express.

Це оцінка комплексного аналізу, проведеного благодійною організацією World Cancer Research Fund (WCRF). Консервування харчових продуктів можна визначити як процес обробки харчових продуктів і поводження з ними таким чином, щоб зупинити або значно уповільнити псування і запобігти хворобам харчового походження при збереженні поживної цінності, текстури і смаку.

Читайте також:  Хвороба Альцгеймера: кількість друзів та родичів впливає на ризик недоумства

Щоб максимально продовжити термін зберігання їжі, її часто солять і маринують — процес, який, як вважається, сприяє розвитку раку шлунка.

Згідно з WCRF, моделі тварин показали, що високі рівні солі змінюють в’язкість слизу, що захищає шлунок, і посилюють утворення N-нітроз’єднань.

“Крім того, високе споживання солі може стимулювати колонізацію H. pylori, найсильнішого відомого фактора ризику раку шлунка. Нарешті, моделі тварин показали, що високий рівень солі відповідає за первинне пошкодження клітин, що призводить до розвитку раку шлунка».