За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 39 мільйонів дітей у віці до п’яти років мають надлишкову вагу. Ожиріння у дітей та підлітків пов’язане з додатковими ризиками для здоров’я. Це високий кров’яний тиск, високий холестерин, резистентність до інсуліну, цукровий діабет, прискорене зростання і дорослішання, психосоціальні проблеми, серцеві захворювання і передчасна смертність.

Нове дослідження під керівництвом аспіранта Едмунда Ведам Канмікі з Квінслендського університету, Австралія показує, що онуки бабусь і дідусів із зайвою вагою частіше стикаються з такою ж проблемою.

Те, як батьки сприяють ризику ожиріння своїх дітей, добре вивчено. Але як на це впливають бабусі і дідусі? Група вчених під керівництвом Канміки провела систематичний огляд досліджень, в яких взяли участь понад 200 тис. осіб по всьому світу. Дослідники виявили, що ожиріння передається в сім’ях протягом декількох поколінь.

Читайте також:  3 напої, яких слід уникати перед сном, щоб перемогти безсоння

Вчені вивчили глобальні дані про зв’язок між бабусями і дідусями, які мають надмірну вагу або ожиріння, і нормальною вагою їх онуків. Було розглянуто 25 досліджень, в яких взяли участь понад 238 тис. осіб з 17 країн. Об’єднані дані підтверджують, що ожиріння передається з покоління в покоління — не тільки від батьків до дітей, а й від бабусь і дідусів до онуків.

Дослідники виявили, що діти, чиї бабусі і дідусі страждають ожирінням або надмірною вагою, майже в два рази частіше стикаються з такою ж проблемою, в порівнянні з однолітками, бабусі і дідусі яких мають нормальну вагу.

Читайте також:  Стоматолог назвав продукти, які «справді допомагають зберегти зуби чистими та здоровими»