Нинішня зима не радує нас частими відлигами, а ось морози вже порядком набридли. Однак, на думку ряду вчених, холод може приносити користь нашому організму.

Кращий сон. Наші тіла слідують циркадному ритму, який регулює режим харчування, сну і активності, відповідно до циклами дня і ночі. Порушення сну погіршують когнітивні функції і збільшують ризик хвороб нирок і діабету. Прохолодна спальня дає шанс підвищити якість сну. А в ході недавнього дослідження було доведено, що спеціальні охолоджуючі головні убори, що знижують температуру голови, покращували якість сну у жертв безсоння.

Підвищення апетиту. Якщо ви страждаєте від проблем з апетитом, то зима-найкращий час для їх вирішення. Неодноразові дослідження показували, що в холодну пору року багато живих організмів набагато з великим інтересом поглинали їжу, яка забезпечує енергію для обігріву тіла. Це ж стосується і людини.

Читайте також:  Лікарі перерахували продукти із найшкідливішим цукром

Спалення жиру. З іншого боку, багато хто хотів би схуднути і позбутися зайвої ваги. І знову холод приходить на допомогу, так як для зігріву організму потрібно спалення жиру. Він ділиться на білий і коричневий, і перший є найшкідливішим, оскільки накопичується під шкірою. А при холоді, якщо ми недостатньо утеплені, організм підсилює тепловіддачу, спалюючи якраз білий жир.

Запалення і біль. Ще одна корисна властивість низьких температур, відоме з давніх-давен. Холод бореться з локальними запаленнями і болем. Мова про крижаних компресах, які прикладають до різних частин тіла, де відчуваються ці запалення. І якщо гарячі компреси вам не допомагають, спробуйте наповнити грілку льодом або крижаною водою.

Читайте також:  Секрети довголіття: вчені розповіли про важливість одного вітаміну

Настрій. Для багатьох людей зима і холодну пору року асоціюються з поганим настроєм. Однак і тут бувають несподівані психологічні переваги. У погану погоду і в холодні дні ми зазвичай телефонуємо з меншою кількістю людей, але розмовляємо з ними набагато довше. І коли погода заважає нам виходити на вулицю, ми залишаємося вдома, щоб відновити зв’язок з тими, хто найбільш дорогий для нас. Інше дослідження показало, що холод стимулює так звану референтну творчість, засноване на холодних сигналах. Ми краще розпізнаємо метафори, придумуємо нові назви і демонструємо глибоке розуміння Абстракції.