Населення планети старіє більш істотними темпами, чим заповнюється молодими поколіннями. Згідно з даними ООН, число літніх людей на Землі вперше перевищило число дітей.

Демографи ООН констатували, що в кінці 2018 року кількість пенсіонерів вперше в історії людства перевищила кількість дітей, про це повідомляє BBC. Дані організації такі: чисельність людей старше 65 років, що живуть на планеті сьогодні, – 705 мільйонів, а чисельність дітей молодше п’яти років – 650 мільйонів.

“Тенденція збільшення чисельності літнього населення характерна для розвинених країн. Тривалість життя людей в них зростає, тоді як дітей в сім’ях стає все менше. Багато хто сьогодні відмовляються від дітонародження зовсім», – заявили укладачі доповіді про зростання числа літніх людей на планеті.

Читайте також:  Дієтолог попередила про наслідки повної відмови від солі

Саме до цієї доповіді під авторством вчених Інституту оцінки стану охорони здоров’я при Вашингтонському університеті апелюють в ООН. У ньому говориться, зокрема, що якщо в 1960 році на одну жінку, мешканку розвиненого світу, доводилося близько п’яти дітей, в 2018 році – лише 2,4 дитини. При цьому середня тривалість життя збільшилася з 52 до 72 років.

Демографи оцінюють дану ситуацію як нездорову і пов’язують з нею похмурі прогнози. Експерти пророкують зростання навантаження на сфери пенсійного страхування та охорону здоров’я, а також уповільнення економічного зростання. Кількість жителів у ряді країн може помітно скоротитися вже в найближчі десятиліття, заявили вони.

Читайте також:  Чому еспресо небезпечне при підвищеному холестерині

Джерело: МедікФорум